AJÁNLÓ
 
11:25
2013. 06. 29.
A magas munkanélküliség oka az, hogy túl sokan rendelkeznek saját lakással – állítja egy...
A bejegyzés folyatódik
 
11:25
2013. 06. 29.
A BellResearch kutatócég legutóbbi felmérésében a válság hatásait, az általa indukált változásokat...
A bejegyzés folyatódik
 
11:25
2013. 06. 29.
Az Európai Központi Bank jelentése alapján elmondható, hogy az Európai unióban az életbiztosítások...
A bejegyzés folyatódik
 
11:25
2013. 06. 29.
2013. május–júliusban a munkanélküliek 446 ezer fős létszáma csökkenést mutatott 2012...
A bejegyzés folyatódik
 
11:25
2013. 06. 29.
Mint írtuk, az iskolakezdés -gyermek akár kisiskolás, akár már felsőoktatásban tanul- jelentős...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
   
   

Nem tudjuk, mennyit ér a lakásunk

0 Komment
0 Reblog

A városokban élő lakástulajdonosok ingatlanuk eladási árát az országos átlaglakásárakhoz képest alulbecslik, a községekben élők pedig felülbecslik - derül ki a TÁRKI őszi vizsgálatából.

A kutatásban azt vizsgálták, hogy a lakosság miként méri fel ingatlana értékét, “mekkorára becsüli eladhatósági értékét, és hogy a területi piaci becsléseket kiindulásként tekintve, kik becsülik meg pontosabban lakásuk értékét” – írja a TÁRKI. A magyar családok 87 százaléka saját lakásban, házban él. Ezek az ingatlanok átlagosan 80 m2-esek, 2-3 szobásak, 63 százalékuk családi ház.

 

kép innen

A válaszadókkal egyrészt megbecsülttették ingatlanuk általános értékét, majd azt, hogy szerintük mennyiért tudnák azt értékesíteni. Az pedig összevetették a KSH által kiadott 2012. I-III. negyedéves átlagos négyzetméterárakkal.

Mivel a nagyobb településeknek jobbak a piaci viszonyai, az ingatlanbecslések is magasabb lakásértéket valószínűsítenek. Minél alacsonyabb a közigazgatási egység, annál kisebb az ingatlanok négyzetméterára. Budapesten, a megyeszékhelyeken és a városokban ugyanakkor a megkérdezettek alacsonyabbnak becslik ingatlanuk eladási árát a KSH átlagos lakásárához képest. A községekben ennek ellenkezője igaz. Itt az általános ár is magasabb a ténylegeshez képest és a becsült eladhatósági érték is. A TÁRKI kutatásáról itt olvashat bővebben.

Utolsó kommentek